Новини

    АКЦІЯ «16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА»

        З 1991 р. у більш ніж 100 країнах світу проходить Всесвітня кампанія «16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА», що була ініційована Всесвітнім інститутом жіночого лідерства. Україна приєдналася до всесвітньої акції у 2000 р. Відтоді кожного року по всіх містах України проходять різноманітні заходи, під час яких лунає «СТОП НАСИЛЬСТВУ!».

        З 25 листопада по 9 грудня в Раківській гімназії пройшла акція «16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА», в рамках якої проводяться заходи з попередження насильства. Дати проведення акції є символічними. Вони створюють своєрідний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини. Мета акції – привернення уваги учнів, вчителів, батьків до проблеми насильства у суспільстві та попередження негативних явищ, що можуть призвести до насилля або спровокувати його вчинення.

       Учні нашої гімназії активно приєдналися до участі в Всеукраїнської акції «16 днів проти насилля». Проведено низку тематичних виховних заходів, бесід та інтерактивних занять, вікторин.

       У рамках акції проводилися заходи, серед яких:  «Мій улюблений світ без насильства», метою якої було посилення інформаційно-просвітницької роботи; збільшення знань про всі форми насилля; ознайомити дітей з актуальністю проблеми насильства у гімназійному середовищі, навчити їх розрізняти види насильства та розробити відповідну стратегію поведінки у ситуаціях ризику

        З учнями 5-9 класів була проведені години психолога «Про булінг для дітей», «Булінг – мій світ без насильства», мета яких профілактика жорстокої поведінки, бездоглядності, безпритульності дітей, непорозуміння в сім'ї; навчити їх розрізняти види насильства та розробити відповідну стратегію поведінки у ситуаціях ризику, аргументувати свої дії з попередження насильства на основі власної відповідальності, виокреслити механізм захисту прав дітей.

      29 листопада Центром надання соціальних послуг та спільно з ювенальною превенцією була проведена в Раківській гімназії просвітницька робота в рамках кампанії «16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА». Не дивлячись на відсутність світла, зустріч була змістовною та повчальною.

        До Всесвітнього дня боротьби з ВІЛ/СНІДом вчителем з біології та вчителем з основ здоров’я з учнями 7 - 9 класу провели вікторину «Зроби вибір на користь здоров’я. Захисти себе від ВІЛ/СНІДу», метою якого було надати інформаційну підтримку в питаннях здорового способу життя, об’єктивну інформацію про ВІЛ/СНІД, сформувати практичні навички поведінки в ситуаціях ризику, виробляти толерантне ставлення до ВІЛ- інфікованих.

         Учні та працівники гімназії також долучитись до флеш- мобів, де всім учасникам освітнього процесу були роздані червоні стрічки під гаслом «Молодь проти СНІДу!», та сині стрічки - «Синя стрічка проти дитячого насильства».

         З учнями 5 та 6 класу проведене анкетування:  «СНІД/ВІЛ: усе що потрібно знати», «Що таке ВІЛ. Що таке СНІД. Перші ознаки хвороби», «Шляхи інфікування», з корисною інформацією з даної теми.

     

         До міжнародного дня людей з обмеженими можливостями 2 грудня для учнів 1 - 9 класів було проведено виховну годину «Можливості – обмежені. Здібності - безмежні», «Якщо поруч дитина з інвалідністю»», з метою виховання в учнів толерантного ставлення до людей з обмеженими можливостями, доброзичливого відношення, вміння співчувати людині, бажання прийти на допомогу.

         З учнями 5-9 класів були проведенні виховні години практичним психологом: «Що таке торгівля людьми?», «Попередження торгівлі людьми», де учні були інформовані про сучасні прояви торгівлі людьми для усвідомлення учнями гостроти проблеми, а також обговорено причини, форми та ознаки та наслідки цього явища.

        Протягом всього тижня практичний психолог в групах класів у чаті Вайбер публікувала корисну інформацію, поширувала буклети щодо протидії насильству, булінгу, торгівлі людьми для того, щоб ще більше ознайомити усіх учасників освітнього процесу з ознаками насильства та надати алгоритм дій у ситуаціях, коли вони стали свідками або жертвами домашнього насильства. «Топ 7 порад, як убезпечити дитину від можливого», «СТОП булінг», «Алгоритм дій батькам при булінгу», «Зупинимо булінг разом», «Секстинг. Що це?», «Ми за безпечний простір без насильства», « Розвіюємо міфи! 5 стереотипів про волонтерство».

        9 грудня до Міжнародного дня захисту прав людини була проведена вчителем з основ правознавства вікторина «Права людини», де учні  у складі двух  команд 5 – 9 класів позмагалися у знаннях з прав людини та дитини.

     



           

     


    19.12.2022 | Aдмін

    Вернутись назад