Історія закладу

   Раківська школа з часу свого заснування пройшла довгий шлях У Вінницькому архіві зберігається акт Інспектування школи від 10 лютого 1927 року, в якому перевіряючі Тульчинського округу вказують, що Раківська школа заснована в 1880 році. З того часу школа багато разів знаходилась в різних приміщеннях, як пристосованих так і спеціально-побудованих для навчання учнів. До 1927 року школа була трирічною трудовою. В 1927 році школа розміщувалася в двох приміщеннях (будинок колишнього церковного майна й найманий будинок). Ті будинки вимогам трудової школи не відповідали. Школа мала 5 десятин землі. У школі не було ні навчальних приладів, ні підручників.  
   Навчальний рік 1927-1928 років розпочався 15 вересня, в школу прийшли 72 учні. Навчання було організовано по трьох громадах: у першій громаді навчалось 39 учнів, у другій - 25 учнів, в третій - 8 учнів. Загальний розвиток і знання всіх громад були задовільними. В школі організоване дитяче самоврядування, є музей, налагоджена праця. Відчувається стабільність.
   В 1927 році будується нова школа. Школа стає чотирирічною трудовою. Тут уже навчається 91 учень: з них 72 бідняки, 10 середняків і 9 сиріт.
Багато дітей не прийшло до школи за відсутністю місць. Цього ж року в селі організовано лікнеп, в якому навчалось 65 учнів. З 1936 року школа стає шестирічною.
   Під час війни школа працювала до 1943 року, було чотири класи. В школі вивчалась румунська мова. Згадує жителька села Сапун Ксеня 1936 року народження: «До школи я пішла в 6 років. Вчителі були наші. Вчив Петро Макарович, а після війни – Зоя. Вчили молитися. Румуни наглядали».
При відступі окупантів школі завдано збитків на суму 74 тисячі карбованців. Заняття відновлено 11 квітня 1944 року. В школу прийшло 113 учнів, які навчались в чотирьох класах. Учнів навчали три вчителі. Семирічну освіту раківські учні здобували в Томашпільській та Вилянській школах.
  З 1 вересня 1965 року школа стає восьмирічною, і так функціонує до 1990 року. В 1990 році стає дев'ятирічною. В цьому ж році в центрі села побудовано нову трьохповерхову школу, першим директором якої був Залюбівський Ігор Іванович.
При сприянні спонсорів місцевого підприємства в 1998 році школа стає середньою. Перший випуск 11 класу відбувся в 2000 році. 14 учнів отримали атестати про повну загальну середню освіту
  В 2000 році в зв'язку з проведенням реформи і ліквідацією КСП, спонсорські обов'язки по утриманню старшої школи взяла на себе Раківська сільська Рада. Через скрутне матеріальне становище сільська Рада не змогла утримувати школу III ступеня, тому вона знову стає школою І-ІІ ступенів.

Директорами школи працювали:

Куфнюк
Коваль Іван Климович
Качур Іван Федорович
Шевчик
Дохлов Олександр Матвійович
Мельник Степан Іванович
Гонтарук Іван Петрович
Никун Григорій Андрійович
Кітурко Іван Володимирович
Залюбівський Ігор Іванович
Штифурко Василь Федорович
Слободянюк Олександр Михайлович
Потуторовська Оксана Василівна


З 2 лютого 2021 року школу очолює Гранчак Наталія Іванівна