Новини
Земля приховує безліч небезпечних знахідок, наштовхнутися на які можна в найнесподіваніших місцях
Земля приховує безліч небезпечних знахідок, наштовхнутися на які можна в найнесподіваніших місцях. Їх активація відбувається від найменшого зовнішнього впливу: удар, тертя, струс, нагрівання. Знання заходів безпеки допоможе уникнути загрози і врятувати життя. Адже основною причиною нещасних випадків є грубе порушення елементарних правил безпеки: спроби взяти в руки, пересунути або розібрати предмет, биття по ньому, кидання у відкритий вогонь або у воду.
Мінна безпека – це комплекс знань, умінь та практичних навичок військовослужбовців, що забезпечують їм збереження життя та здоров’я у районах бойових дій.
Сьогодні у Раківській гімназії день цивільного захисту, провели навчання стосовно замінування школи та пришкільної ділянки. Людмила Колісник протягом 3-х хвилин спостерігала евакуацію учнів, потім пояснила суть евакуації. Вчитель основ здоров’я Юлія Лущак навела ситуації у яких учні повинні знайти алгоритм дій та провела гру «Міна» розставивши заздалегіть макети мін. Учні отримали знання, які дуже важливі у повсякденному часі. Зрозуміли правила поведінки при знаходження мін.
КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:
1. Торкатися знайденого предмета, пересувати його або робити з ним будь-які інші дії, особливо намагатися розібрати або знешкодити його.
2. Проводити будь-які роботи біля знайденого предмета, особливо ті, які можуть викликати навіть незначне коливання ґрунту.
3. Палити, користуватися запальничками, а також іншими джерелами відкритого вогню і предметами, які можуть його утворювати.
4. Користуватися радіоелектронними пристроями (мобільними телефонами, пультами дистанційного керування, сигналізацією автомобілів тощо).
5. Заливати предмет рідинами, засипати ґрунтом, намагатися чимось накрити або здійснювати інші дії на нього: звукові, світлові, теплові, механічні та ін.
6. Допускати скупчення людей безпосередньо поруч зі знайденим предметом.
ЩО РОБИТИ У РАЗІ ВИЯВЛЕННЯ ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНИХ ПРЕДМЕТІВ?
1. Зупиніться, нічого не чіпайте. Зберігайте спокій, уникайте паніки. Запам’ятайте місце виявлення предмета.
2. Попередьте про виявлений предмет осіб, які поруч.
3. Якщо ви або люди навколо виконують якісь роботи – негайно припиніть їх.
4. Відійдіть самі і відведіть людей поруч якнайдалі (не менше 100 м) від знайденого предмета. Водночас відходити необхідно тим самим маршрутом (бажано слід у слід), яким ви прийшли. Якщо відходить група людей, то рухатися необхідно колоною по одному й так само, слід у слід.
5. Повідомте про виявлення підозрілого предмета в правоохоронні органи і спеціальні служби за телефонами 101 зі 102 (повідомлення необхідно робити без поспіху, чітко, із зазначенням точної адреси (орієнтирів) місця знаходження вибухонебезпечного предмета).
6. По можливості до прибуття правоохоронних органів або спеціальних служб вживіть заходів щодо недопущення до небезпечної зони сторонніх людей. Негайно повідомте про виявлення підозрілого предмета в правоохоронні органи або спеціальні служби.
8 травня - День пам’яті та примирення
8 травня - День пам’яті та примирення.
Педагогічні працівники та учні Раківської гімназії щиро вітають усіх зі світлим Воскресінням Христовим!
Педагогічні працівники та учні Раківської гімназії щиро вітають усіх зі світлим Воскресінням Христовим! У цей непростий час Великдень ще більше об'єднує нас у щирій молитві за мир і спокій у рідній державі. Бажаємо, щоб ваше життя було чистим, як Святий Благодатний вогонь, щедрим, як запашна Великодня паска, яскравим, як колоритна українська писанка. Дякуємо ЗСУ за можливість навчатися та святкувати. Молимося і чекаємо з Перемогою.
У Раківській гімназії завершився перший тиждень "Місячника креативу"!
Що це за день? Ну звичайно, це - день «Обійми друга», який святкують 26 квітня
В Раківській гімназії пройшов чудовий та цікавий день, який миттєво підняв настрій усім. Цей день покликаний нагадати, що корисно приділяти увагу своїм близьким людям – друзям.
Що це за день? Ну звичайно, це - день «Обійми друга», який святкують 26 квітня. Учні та працівники гімназії зі скриньки витягували папірець, де було написано, кого потрібно обійняти: за кольором одягу, очей, волосся, за першою літерою прізвища або імені, та багато інших цікавих завдань.
Взагалі обійми – це дуже корисно. Під час обіймів в кров викидається гормон окситоцин, який знижує рівень занепокоєння і збільшує почуття близькості та прив’язаності. Але слідкуйте за тим, щоб обійми були взаємними. Щоб від цього була користь, обидва повинні хотіти обійматися та довіряти другові або подрузі.